top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraKarel Křeček

Hypotéka na družstevní byt

Aktualizováno: 29. 6. 2023

Raiffeisen stavební spořitelna zvýšila maximální výši úvěru, kterou nabízí na financování družstevního bydlení bez zajištění nemovitostí. Až polovinu této částky půjde využít na rekonstrukci kupovaného družstevního bytu nebo vybavení domácnosti.

„Pro malé družstevní byty nebo ty v menších městech je tato částka dostačující,“ říká Lenka Molnárová, mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny. Nabídka reaguje na růst obliby družstevního bydlení, což je důsledkem jak drahých nájmů, tak vysokých cen bytů určených do osobního vlastnictví.

„Družstevní bydlení je dostupnou formou bydlení pro všechny věkové kategorie. Zájemce o družstevní byt složí 25 až 30 procent z ceny a zbytek splácí postupně jako součást měsíčního nájmu. Při podání žádosti o úvěr na financování družstevního bytu však lidé mohou narazit na podstatný problém. Družstevním bytem se bance nedá ručit a je proto třeba dát do zástavy jinou nemovitost. Ale ne každý takovou možnost má,“ vysvětluje mluvčí.

Družstvo a Hypotéka na družstevní byt ?

  • Družstevní byt: V čem je výhodnější než byt v osobním vlastnictví

  • Pět praktických rad: Když kupujete družstevní byt

„Při pořízení staršího družstevního bytu je možnost použít až polovinu z přiděleného úvěru na jeho zrekonstruování ideálním řešením. Hypotéka na družstevní byt. Výhodou našeho úvěru je také to, že u něj není podmínka budoucího převodu bytu do osobního vlastnictví,“ doplňuje Molnárová.

Hypotéka na družstevní byt.  www.reka.cz
Hypotéka na družstevní byt


3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Bình luận


bottom of page