top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraKarel Křeček

Vypracujeme vám odhad nemovitosti pro dědické řízení.

Aktualizováno: 29. 6. 2023


odhad nemovitosti pro dědické řízení www.reka.cz
odhad nemovitosti pro dědické řízení

Zdědili jste byt nebo dům, který máte v plánu prodat, protože ho zkrátka nevyužijete?


Řešíte dědické řízení? Odhad nemovitosti pro dědické řízení. Pokud je součástí dědického řízení nemovitost, notář po vás bude vždy požadovat předložení odhadu nemovitosti.


Vypracujeme ho pro vás za nejnižší ceny na trhu a to do 48 hodin.Byt, pozemek 990 Kč.

Rodinný dům 1.390 Kč.

Činžovní dům cena dohodou.


Dbejte na přesný odhad tržní ceny Odměna notáře při dědickém řízení se vypočítává z částky, která je určená k dědění. Na její výši má tedy ve většině případů podstatný vliv cena nemovitosti. A to někdy svádí dědice k tomu, aby žádali odhadce o snížení tržní ceny, aby ušetřili na notářských poplatcích. Ovšem tato občasná praxe se může někdy vymstít. Pokud nemovitost připadne dědici ve druhé až šesté třídě a ten se rozhodne ji prodat, v konečném důsledku zaplatí víc, než kdyby byl odhad tržní ceny co nejpřesnější. Jde totiž o daň z příjmu, kterou bude muset odvést z rozdílu mezi cenou udanou při dědickém řízení a skutečnou prodejní cenou.

Od daně osvobozeni pouze dědici první třídy Podle občanského zákona je nyní dědictví rozděleno do šesti dědických tříd. Osvobození od daně z příjmu při prodeji nemovitosti se vztahuje pouze na dědice první třídy. A to pouze v případě, že zůstavitel bydlel v nemovitosti déle než pět let. Tím tak splnil podmínku osvobození od daně z příjmu. Pokud tato podmínka není splněna nebo je dědic zařazen do jiné než první dědické třídy, musí v případě prodeje nemovitosti daň z příjmu uhradit. Podrobnosti o dědických třídách a dědění jsou uvedeny v občanském zákoníku v § 1475–1720.

Spočítejte si, zda se vyplatí šetřit Fyzická osoba hradí daň z příjmu v případě prodeje zděděné nemovitosti ve výši 15 %. Základ daně se vypočítává z rozdílu odhadcem stanovené ceny pro účely dědického řízení a cenou, za kterou nemovitost prodáte. Jako výdaj proti příjmu z prodeje nemovitosti uvedete cenu stanovenou pro dědické řízení a případné další náklady. Do nich spadá mj. cena za odhad nemovitosti a odměna notáři. Daň z příjmu pak hradíte pouze z kladného rozdílu. Jestliže bude nemovitost prodaná za stejnou cenu, nebo dokonce se ztrátou, daň z příjmu se platit nebude. Příklad: Zdědili jste nemovitost po své tetě. Nejste tedy dědic zařazený do první třídy, a pokud nemovitost prodáte, budete platit daň z příjmu. Odhad pro dědické řízení stanovil po dohodě s vámi realitní makléř na 1,5 mil. Kč. Odměna notáři byla dle státem stanovených poplatků 13 800 Kč. Nemovitost jste prodali za 2 mil. Kč. Od získané částky odečtete odhad pro účely dědického řízení – tj. 1,5 mil Kč, a odměnu notáře 13 800. Takže budete hradit 15% daň z částky 486 200 Kč, tj. 72 930 Kč. Pokud by byl odhad pro dědické řízení stanoven makléřem ve výši 2 000 000 Kč, uhradili byste notáři více – 16 300 Kč. Ovšem pakliže byste nemovitost prodali za stejnou, tj. odhadní cenu, bude základ daně 2 000 000 mínus 2 000 0000 mínus 16 300 Kč. Daň tedy hradit nebudete. Ušetříte tak 70 430 Kč. Potřebujete poradit s prodejem nebo koupí nemovitosti? NAPIŠTE NÁM: (nebo volejte 775 11 22 33)


Půjčky od 100.000,-Kč do 20.000.000,- Kč.

Naše hlavní přednost je rychlost vyřízení, vyzkoušejte nás ?Zažádejte si o výhodnou půjčku online!Získejte levné posudky pro dědická řízení již dnes za cenu od 500 Kč! Potřebujete vypracovat kupní smlouvy na nemovitosti? Také Vám rádi pomůžeme za cenu od 990 Kč! Navíc zajistíme vypracování do 24 hodin! Kontaktujte nás a vyzkoušejte naše služby, stačí zavolat na číslo 775 11 22 33.

63 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page