top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraKarel Křeček

Snížení platby v hotovosti u R.K.

Snížení platby v hotovosti u R.K.

S příchodem nového roku vešla v platnost novela zákona č. 261/2014 Sb., snížení platby v hotovosti. Tato úprava se dotkne mnoha podnikatelských subjektů, realitní kanceláře nevyjímaje. Většina finančních transakcí v realitních kancelářích je řešena bankovními převody, nicméně např. u skládání kaucí se můžeme stále s hotovostní platbou setkat.Snížení platby v hotovosti


Snižení platby v hotovosti

Snižení platby v hotovosti


Do konce roku 2014 bylo Snížení platby v hotovosti možné přijímat v hotovosti částky do výše 350 000 Kč, od 1. ledna 2015 se limit snížil na 270 000 Kč. Nesmí tak být realizována hotovostní platba překračující tuto hranici. Zákon jasně stanovuje, že je každý člověk povinen odmítnout fyzický příjem finančních prostředků nad výše uvedenou mezní hodnotu.

I přes Snížení platby v hotovosti se nepředpokládá omezení počtu realizovaných transakcí v realitních kancelářích. Kupující dražších nemovitostí většinou preferují bezhotovostní platby a u levnějších realit by měla být tato maximální povolená výše dostačující.

Nový rok 2015 přináší řadu právních novinek. Na ty z nich, které se nejvíce dotknou téměř všech si Vás dovolujeme upozornit. Důležitou změnou je snížení limitu pro platby v hotovosti. Nově je možné provést hotovostní platbu max. do výše 270.000,- Kč namísto dřívějších 350.000,- Kč. Limit se nově týká i případů, kdy závazek zaplatit finanční částku teprve vznikne, tedy darů a zápůjček. Dále byla zákonem stanovena povinnost pro příjemce bezhotovostní platby přesahující povolený limit takovou platbu pod sankcí pokuty odmítnout. Limit se nebude vztahovat na určité situace- př. vklad a výběr peněz v bance nebo směnu ve směnárně. K uvedeným změnám došlo přijetím zákona č. 261/2014 Sb., kterým se mění zákon č. 254/2004 o omezení plateb v hotovosti. Máte-li k problematice hotovostních plateb jakýkoliv konkrétnější dotaz nebo si nejste jisti jak v určitém případě postupovat tak, abyste splnili zákonné požadavky, obraťte se kdykoliv na naši kancelář.Zdroj: Realitní zpravodaj.


pujcky


5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

תגובות


bottom of page